środa, 18 lipca 2012

Fabryka stylu - Starbazar.


Dzisiaj pod lupę idzie Nasz drogi, cenny i kochany - starbazar. Któż nie zna tej świetnej machiny do zarabiania.. Teraz jest on dostępny dla wszystkich, a kiedyś - tylko lepsi mieli do niego dostęp. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy można było w nim znaleźć naprawdę bardzo cenne okazy za grosze, ale ja, wtedy na tyle niemądra, nie korzystałam z tego dobrodziejstwa. Tak jak już wspominałam starbazar jeszcze przed dwoma laty był dostępny tylko dla Superstar. To one  podobnie jak teraz mogły sprzedawać, ale i kupować. Zwykłym użytkownikom nie było to dane.. 


Czy Wy też uważacie, że mimo wszystko dzisiejszy wygląd starbazaru jest o niebo ładniejszy niż ówczesny? Staromodna, drewniana lada, zwykłe metalowe wieszaki.. chyba nie muszę dalej opisywać tego widoku.. Jedna korzyść - dawne ceny z bazaru są wielokrotnie niższe niż dzisiejsze. Choćby - ta brązowa torebka. Dzisiaj to rzecz bardzo pożądana, nie często widzi się ja w starbazarze (jest w sm), a kiedyś - 12 sd. To tylko przykład, ale takich rzeczy typu stare LE, DKNY, ELLE chodziły za bezcen. Cóż, nie każdy miał szczęście się wtedy obkupić :)

Obecnie ludzie przechodzą sami siebie. Niekiedy nawet sama się zastanawiam, czy niektórzy jeszcze myślą, że inni są na tyle głupi, że kupią darmówkę za 500sd... Po co wystawiają takie ceny? Tylko zaśmiecają i tak już zaśmiecony Bazar. To ta niemiła strona, jednak jak wszystko ma swoje zalety, tak i nasz Starbazar ma. Wystarczy nieco czasu, chęci i pieniędzy, by zdobyć naprawdę cenne rzeczy za kilka sd. A jak? Oto pare rad, by zdobyć pare cennych rzeczy:
- cierpliwość - nie zawsze po paru kliknięciach znajdziemy coś w przystępnej cenie.
- włączaj kilka kart - jeśli znajdziemy już coś, ale nie jesteśmy do końca przekonani o tym, włączmy drugą kartę bazaru, a tą z rzeczą nie zamykajmy - rzecz nam nie zginie, a jakby co zawsze będziemy mieli ją pod ręką.
- zaznaczaj interesującą nas kwotę, markę czy rodzaj ubrania - nie szukajmy w ogólnych kategoriach, bo jest to za szeroki wybór. 
- zaznaczaj kwotę 2sd - często można za taką cenę kupić świetne ubrania. Ludzie często zapominają rezerwować ubrań dla innych, np. przy wymianach. To tylko korzyść dla Nas.

Oto co znalazłam w Starbazarze przed chwilą, tak na szybko: 



Czy Wy też lubicie robić zakupy w Starbazar? Czy może wolicie Starplaze? 

1 komentarz: